DAW-BUD - ponad 20 LAT DOŚWIADCZENIA w branży budowlanej. Oferujemy DACHY, OKNA, DRZWI, BRAMY GARAŻOWE, ROLETY oraz ASKCESORIA

Nakładka renowacyjna na stary parapet

Nakładka renowacyjna na stary parapet

Nakładka renwacyjna na parapet przeznaczona jest do montażu na istniejących parapetach betonowych, lastrykowych, drewnianych itp. Wykończenie okna za pomocą nakładki parapetowej pozwala na zaoszczędzenie nie tylko czasu podczas montażu ale również nakładów finansowych. Duży wybór kolorów pozwala na idealne dopasowanie nakładki parapetowej do każdego typu okna.

Nakładka parapetowa renowacyjna PCV jest przede wszystkim praktycznym rozwiązaniem na renowację starych lub zniszczonych parapetów, które np. ze względu na konieczność ograniczenia kosztów remontu, nie są zastępowane nowymi parapetami.

Przez fachowców określane są często jako parapety renowacyjne i służą właśnie do tego, by odnowić stary, zniszczony parapet. Najczęściej decydują się na nie ci, którzy z różnych przyczyn nie mogą wymienić okien, a zależy im na tym, by w łatwy i tani sposób poprawić estetykę pomieszczeń.

Nakłdki mają wiele zalet, oprócz tego, że są tanie, są też trwałe, odporne na ogień, zmienną temperaturę, promienie UV i wilgoć. Można je bez problemu dopasować do kolorystyki okien, bo okleina ma różne barwy,naszej ofercie znajduje się 5 wspaniałych kolorów które można dopasować do każdego wnętrza: Biały, Botticino light, Marmurek, Orzech, i Złoty dąb.

Montaż nakładek
Jest na tyle prosty, że nie trzeba prosić o pomoc specjalistów. Najczęściej wykonuje się go samodzielnie, tym bardziej że nie trzeba mieć do tego specjalistycznych narzędzi. Ważne, by powierzchnia parapetu była czysta i równa, bo inaczej klej może nie zadziałać. Nową nakładkę trzeba nasunąć na parapet i docisnąć i na kilka godzin obciążyć jej brzegi, np. stosem książek lub doniczką. Szczelinę, która powstanie trzeba wypełnić silikonem. Do nakładek kupuje się też zaślepki, najczęściej w tym samym kolorze co parapet. Po odmierzeniu odpowiedniej szerokości trzeba je przyciąć i przykleić tym samym klejem, którym kleiliśmy parapet. Na koniec nie można zapomnieć o ściągnięciu folii montażowej. Odnowiony parapet jest gotowy ? nie trzeba go ani szlifować, ani lakierować czy impregnować.

Galeria zdjęć

Nakładka renowacyjna na stary parapet
Nakładka renowacyjna na stary parapet
Nakładka renowacyjna na stary parapet
Nakładka renowacyjna na stary parapet

VDSMEDOSMARMURSCHÜCOWIŚNIOWSKIWIKĘDWIATRAKKMTGERDAAGMARINTENSOSTOLPAWVERTEPORTAPOL-SKONEKORONAINTER-DOORINVADOALUPLASTVEKAASILODREERKADO